Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/atlaspeyzaj.com/httpdocs/wp-content/themes/atlaspeyzaj/functions.php on line 73
Nasıl Yapıyoruz? – Atlas Peyzaj
Scroll to top
© 2020, Tüm hakları saklıdır.
Paylaş

Doğa için sevgiyle çalışıyoruz.

Müşterilerimiz için her zaman en kaliteli çözümler üretiyoruz.

Projeyi çizmeye başlamadan önce alan analizi yapıyoruz. Alan analizi yaparak projenin uygulanacağı alanın iklimine, konumuna, etrafındaki alanların durumuna ve hatta hakim rüzgar yönünü bile yani kısacası alanın fiziki özelliklerini inceleyip not alıyoruz.

Aldığımız notlarla birlikte işverenlerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ortaya uygulanabilir bir proje çıkartıyoruz ve tabi ki şunu unutmamak gerekir proje son haline gelesiye kadar sürekli işverenlerimizle irtibat halinde kalarak gerekirse düzeltmeler yapıyoruz.

Proje çizimi tamamlandıktan sonra geriye uygulaması kalıyor. Kullanılacak malzemeler için tedarikçilerimizle iletişime geçiyoruz. Bu konuda da işverenimizin fikrini alıyor ve onun fikirlerine göre ilerliyoruz. Tedarikçilerimizle anlaşma sağladıktan sonra malzemelerin ne zaman elimizde olacağını öğrenerek sahada çalışacak alt ekiplerimiz ile birlikte koordine edip doğru bir zaman aralığı belirliyoruz.

Projenin uygulaması başladığında alt ekiplerin nasıl ve ne şekilde ilerlediğini sürekli gözlemliyoruz. Beklenmedik bir durumla karşıya karşıya gelirsek en doğru ve hızlı şekilde çözüme ulaşıyoruz.

Uygulama bittikten sonra işlem bitti diye düşünmeyin daha bunun bakımı da var ve en önemlisi de aslında budur. Çünkü genellikle işverenlerimizin ya bahçe bakımını üstlenecek vakitleri ya da bilgileri olmuyor. Endişelenmenize hiç gerek yok. Biz sizler için uyguladığımız alanın sorumluluğunu aynı heyecan ve titizlikle üstleniyoruz.

Bu yolculukta sizlere, yaşam alanlarınızın güvenli ellerde olduğunu göstermek ve hatırlatmak isteriz.

Sertifikalar

Atlas Peyzaj olarak yasal olarak zorunlu tüm sertifikalara (Büro Tescil Belgesi) sahibiz. Ayrıca Peyzaj Mimarlığı Odası ve Ticaret Odası kaydımız da bulunmaktadır.

Yasa ne diyor?

Yapılaşmanın artmasıyla beraber Bolu Belediyesi Meclisi’nin 07.03.2018 tarih ve 2018/115 karar numarası ile alınan Meclis Kararına istinaden;

“Parselin bina oturumu dışında kalan (peyzaj edilecek alan) 600 m2 ve altında ise ilgili idaresinde peyzaj projesi istenmeyecektir. Peyzaj Projesi istenmeyen tüm parsellerde İskan (Yapı Kullanma İzin) Belgesi aşamasında ilgili yönetmeliğin madde 23 (6 Bendi) gereğince uygulama yapılacaktır.” Hükmünün esas alınarak uygulanmasına karar verilmiştir. Bu karara istinaden 600 m2 ve üstündeki alanlar için mimari projeden sonra peyzaj projeleri çizilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

Gelin birlikte yeni bir projeye başlayalım!

Hemen şimdi doğa ile iç içe yeni bir peyzaj projesinde birlikte çalışalım.